Jaki czytnik e-booków kupić?
Ostatnimi czasy czytniki e-book stały się bardzo popularnymi sprzętami. Producenci prześcigają się w udogodnieniach do tych większych niż telefony urządzeniach. Mimo, że wciąż duża część ludzi uważa, że nie ma to jak czytanie papierowej książki, to coraz więcej osób przekonuje się do elektronicznych książek. Nie zajmują one tyle miejsca i o wiele łatwiej na wakacje zabrać ze sobą jeden mały czytnik, niż 5 dużych książek. Można bez problemu czytać w autobusie, poczekalni, kawiarni i w każdym innym miejscu. Jeśli zdecydujemy się na subskrypcję legimi albo innych tego typu aplikacji, to możemy mieć dostęp do tysiąca książek bez konieczności zakupu ich.
Jakie funkcje może mieć czytnik?
Najtańsze czytniki e-book jakie znajdziemy w sklepach kosztują od około 250-300 zł. Nie mają one jednak zbyt wielu udogodnień, jak na przykład wi-fi. Może się wydawać, że nie jest ono konieczne, ale jeśli chcecie korzystać z aplikacji do czytania książek to musicie mieć dostęp do internetu. Inną funkcją, która jest niezwykle pomocna, a w tańszych egzemplarzach jej nie znajdziecie to podświetlenie. Jeśli będziecie chcieli czytać w ciemniejszych miejscach to bez tego się nie obejdzie. Wtedy też koniecznie zwróćcie uwagę na to jaki jest rodzaj podświetlenia. Na rynku znajdziecie czytniki ze standardowym białym podświetleniem, ale też takie, w których możecie zmieniać temperaturę. Nocą przydaje się ciepły odcień ekranu, dzięki czemu oczy tak szybko się nie męczą. Czytniki z wyższej półki mają też opcję podłączenia słuchawek. Wtedy oprócz czytania e-booków będziecie mogli słuchać audiobooków.
Na co jeszcze zwrócić uwagę?
Na rynku znajdziecie czytniki w różnych wielkościach. Najbardziej popularne są te 6-calowe, które doskonale sprawdzają się jeśli planujecie zabierać je ze sobą poza dom. Mieszczą się nawet do małych torebek i są bardzo poręczne. Jeśli jednak planujecie czytać książki tylko w domu to możecie pokusić się o trochę większe urządzenie. Sprawdźcie też czy czytnik, który chcecie kupić będzie obsługiwać wybraną przez Was aplikację. Na przykład Kindle nie obsługują Empik Go. Szkoda, żebyście dowiedzieli się o tym już po zakupie.
Pamiętajcie, że na rynku jest naprawdę wiele takich urządzeń i każdy może spokojnie znaleźć coś dla siebie. Czasem nie warto oszczędzać na takich sprzętach i wydać trochę więcej, ale żeby czytnik służył nam długo i w taki sposób, jaki nam odpowiada.