Zakup mieszkania z rynku pierwotnego
Zakup mieszkania jest jedną z najważniejszych decyzji w życiu. To właśnie w tym miejscu będziemy budowali swoją przyszłość na najbliższy czas. Mieszkanie kupujemy po to, żeby poczuć się bezpiecznie. Jest ono naszą oazą spokoju, gdzie możemy wrócić po dniu pełnym zajęć. Nic więc dziwnego, że ważne jest, by mieszkanie to spełniało wiele z naszych potrzeb. Jest w czym wybierać. Dwa główne źródła wynajmu mieszkania to rynek pierwotny oraz wtórny. Jak zabrać się za wybór mieszkania i na co zwrócić uwagę przy wyborze z rynku pierwotnego, opiszę w poniższym tekście.
Pierwsze mieszkanie
Rynek pierwotny, czyli powszechnie mówiąc, wynajęcie mieszkania od dewelopera, charakteryzuje się tym, że mieszkanie to nie było wcześniej zamieszkane. Dlaczego kupujący bardzo często wybierają właśnie takie mieszkania? Zalet jest wiele. Choćby taka, że to my zostajemy pierwszymi właścicielami mieszkania i mamy możliwość urządzenia go według własnego uznania. Na tym etapie wprowadzanie poprawek nie jest jeszcze bardzo wymagające i kosztowne. Nowe mieszkania najczęściej znajdują się dziś w dobrze zaaranżowanej okolicy, która ma dostęp do miejsca parkingowego, najpotrzebniejszych sklepów oraz komunikacji miejskiej.
Zakup mieszkania – wyszukanie najlepszej oferty
Bardzo wygodne dla poszukujących tego typu mieszkania jest to, że możemy je znaleźć w wielu serwisach deweloperskich. Są one tam podzielone na poszczególne kategorie i dzięki filtrom możemy dopasować je do swoich potrzeb. Często można takie mieszkanie znaleźć jeszcze przed tym jak zostanie wybudowane, ponieważ serwisy posiadają wiedzę o najbliższych realizacjach nieruchomości. Kluczem do sukcesu podczas poszukiwań będzie wpisanie właściwych filtrów, by wyszukiwarka znalazła tylko najkorzystniejsze oferty. Jest to niesamowicie prosty i skuteczny sposób na wyszukanie mieszkania z rynku pierwotnego.
Stan mieszkania w rynku pierwotnym
Podczas zakupu mieszkania, naszą uwagę powinien przykuć jego stan, określany jako: deweloperski, surowy lub gotowe do odbioru. Stan deweloperski jest raczej trudny do zdefiniowania, ale różni się od stanu surowego większym nakładem wykończenia. Podczas gdy w stanie surowym czeka nas jeszcze wiele prac, które będziemy musieli przeprowadzić, nim mieszkanie będzie gotowe do użytku. Chodzi tu o tak istotne szczegóły jak instalacja elektryczna czy ogrzewanie. Natomiast mieszkanie gotowe do odbioru, jak sama nazwa wskazuje, jest w pełni gotowe i możemy się wprowadzić. Istotne będzie dostawienie mebli i sprzętów AGD lub innych, ale mieszkanie takie będzie przeznaczone do użytku od razu.